Головна 
 Районна влада 
 Візитівка району 
 Новини  
 Гуманітарна сфера 
 Відпочинок 
 Довідка 
 Сторінки установ і організацій 
 Сторінка депутатів 
Головна
Пошук
Контакти
Мапа сайту

Новини Куликівки

Пошук по сайту


Авторизація

Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
  Забули свій пароль?
  Реєстрація


Головна / news

Багатодiтним сiм’ям - соцiальну захищеність

Версія для друку Версія для друку

01.04.2008 

У середу, 26 березня, вiдбулося розширене засiдання колегiї райдержадмiнiстрацiї, яке розглянуло питання «Про стан виконавської дисциплiни, органiзацiї виконання доручення та Указу Президента України «Про першочерговi заходи щодо забезпечення реалiзацiї та гарантування конституцiйного права на звернення до органiв державної влади та органiв мiсцевого самоврядування» та «Про соцiальний захист багатодiтних сiмей».

У роботi колегiї взяли участь селищний i сiльськi голови, директори загальноосвiтнiх шкiл, керiвники вiддiлiв райдержадмiнiстрацiї, установ i пiдприємств райцентру, представники засобiв масової iнформацiї.

У доповiдi начальника юридичного вiддiлу апарату райдержадмiнiстрацiї Ю.П.Корогод було детально проаналiзовано, як виконується вищезазначене доручення та Указ Президента в нашому районi. Дане питання розглядається на щотижневих нарадах у голови райдержадмiнiстрацiї, де перiодично заслуховуються звiти вiдповiдального за роботу зi зверненнями громадян, звiти керiвникiв управлiнь, вiддiлiв райдержадмiнiстрацiї про їх персональну участь у роботi по розгляду звернень громадян, а також аналiзується стан виконавської дисциплiни по даному напрямку роботи.

Активно проводиться в районi така форма роботи, як прямi телефоннi лiнiї, виїзнi днi-приймальнi. Станом на 20.03.08 р. на адресу райдержадмiнiстрацiї надiйшло 42 звернення, з них 40 - письмових. У них порушувались питання рiз-ного характеру, стосувалися вони надання матерiальної допомоги малозабезпеченим та багатодiтним сiм’ям, на лiкування та iн., житловi питання, ремонту дорiг.

Доповiдач назвала недолiки, якi були виявленi пiд час перевiрок, зауваживши, що в деяких сiльських радах порушуються термiни виконання звернень.

Всi звернення виконавцi намагаються вирiшувати своєчасно i по сутi, але через те, що в районi гостро стоять проблеми забезпечення житлом, газифiкацiї окремих вулиць, ремонту дорiг, погашення заборгованостi по заробiтнiй платi, не всi питання є остаточно вирiшеними. Такого виду питання залишаються на контролi в райдержадмiнiстрацiї.

Доповнила доповiдь з конкретно наведеними прикладами завiдувачка сектором контролю апарату райдержадмiнiстрацiї I.М.Медвiдь. Про роботу iз зверненнями громадян у своїх територiальних громадах говорили сiльськi голови - б.-муравiйський - Н.В.Притиковська, авдiївський - В.М.Корявець.

Пiдсумовуючи сказане, голова райдержадмiнiстрацiї О.А.Шпак зазначив, що даному питанню зараз придiляється велика увага. Тут потрiбна щоденна копiтка праця, а не тiльки прийомнi днi. На сьогоднiшнiй день робота по роз’ясненню серед громадян є недостатньою. Адже чималий вiдсоток звернень - до органiв вищої влади. Отож потрiбно посилити. роботу по постiйному спiлкуванню з людьми, зазначив Олег Анатолійович.

Практично нiкого в залi не залишило байдужим питання «Про соцiальний захист багатодiтних сiмей», доповiдала по якому начальник вiддiлу у справах молодi i спорту I.М.Янголь. Вона поiнформувала, що станом на 1.03.08 в районi проживає 96 багатодiтних сiмей, в яких 320 дiтей, 275 з яких - неповнолiтнi. У восьми багатодiтних сiм’ях 5 i бiльше дiтей, в 15 - 4 дiтей, в 73 по 3.

Протягом 2007 року 7 багатодiтних сiмей отримали допомогу сiм’ям з дiтьми, 15 - житловi субсидiї. Середнiй розмiр державної допомоги сiм’ї становить близько 200 грн. У районi 26 сiмей отримують таку допомогу.

Протягом минулого року на соцiальному супроводi центру соцiальних служб для сiм’ї, дiтей та молодi перебували 16 багатодiтних сiмей. ЦСССДМ постiйно надає допомогу, в першу чергу, багатодiтним сiм’ям речами, які були у вжитку, через пункт обмiну речей. За сприяння Християнської мiсiї «Милосердя i духовне вiдродження» чотирьом багатодiтним сiм’ям наданi дитячi коляски б/в. Вiддiлом у справах молодi та спорту райдержадмiнiстрацiї 13 сiм’ям надана матерiальна допомога.

Робота щодо соцiального захисту багатодiтних сiмей - це, в першу чергу, робота на мiсцях, в кожнiй окремiй територiальнiй громадi, зазначила доповiдач.

У обговореннi доповiдi взяли участь директор центру соцiальних служб для дiтей, сiм’ї i молодi С.М.Лукашенко, заступник начальника управлiння працi та соцiального захисту населення В.В. Дзюба, дроздiвський сiльський голова В.Г.Гончар. Всi вони констатували той факт, що, на жаль, серед багатодiтних сiмей бiльшiсть - неблагополучнi. У Дроздiвцi iз 9 багатодiтних сiмей тiльки 3 - благополучнi. Пияцтво батькiв - основна бiда, з якою потрiбно боротися, як-то кажуть, всiм миром.

Директор Дроздiвської школи Л.М.Лiвенко цiлком слушно зауважила, що це питання повинно вирiшуватися, в першу чергу, на законодавчому рiвнi. Iнакше, ми втратимо нашу нацiю,- сказала Людмила Миколаївна.

Висловлену думку пiдтримав голова райдержадмiнiстрацiї О.А.Шпак, наголосивши, що всi - вiд голiв райдержадмiнiстрацiї, ради до класного керiвника в школi повиннi опiкуватися дiтьми iз неблагополучних сiмей.

Повернення до списку новин

 

       
© КУЛИКІВСЬКА РАЙОННА РАДА, 2014