Головна 
 Районна влада 
 Візитівка району 
 Новини  
 Гуманітарна сфера 
 Відпочинок 
 Довідка 
 Сторінки установ і організацій 
 Сторінка депутатів 
Головна
Пошук
Контакти
Мапа сайту

Новини Куликівки

Пошук по сайту


Авторизація

Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
  Забули свій пароль?
  Реєстрація


Головна / news

За круглим столом

Версія для друку Версія для друку

27.01.2014 

В залі засідань районної ради відбулася зустріч представників політичних партій та громадських обєднань з керівництвом районної державної адміністрації в форматі круглого столу.

Метою проведення зібрання стало обговорення суспільно-політичної ситуації в країні, можливість висловлення власних думок з приводу останніх подій.

Першою свою позицію висловила голова районної організації партії «УДАР» Інна Дзюба. – Обставини, що склалися, вимагають негайного виходу, - сказала вона.

– Громадянське суспільство постало проти чинної влади, і сьогодні ми хочемо висунути свої вимоги до місцевої влади. Виступаюча також закликала посадовців обдумати свої вчинки стосовно виконання наказів центральної влади. Як приклад, вона навела офіційну заяву начальника відділу прокуратури Львівської області, який закликав працівників прокуратури та інших правоохоронних органів не виконувати злочинних вказівок керівництва та просив вибачення у всього українського народу. – Чиніть так, щоб не було соромно перед людьми. У нашому районі поки що зберігається спокійна обстановка.

Про неправомірне прийняття низки законів від 16 січня говорила представник районної організації партії «Батьківщина» Катерина Новик. Вона засудила дії влади та силових структур країни по відношенню до мітингувальників. На думку виступаючої, згоди потрібно дійти мирним шляхом, шляхом переговорів. У нашій країні повинні панувати мир та злагода, а не братовбивча війна, - наголосила виступаюча.

Голову селищної первинної організації «УДАР» Володимира Дзюбу цікавило, коли будуть призначені позачергові вибори селищного голови.

На думку голови районної організації Конгресу українських націоналістів Івана Хархуна, країною повинні керувати люди, які поважають народ і вболівають за Україну. Засуджуючи дії влади і правоохоронних органів, виступаючий стверджувально висловився за існування опозиції. Також засудив прийняття законів від 16 січня, зробивши категоричний висновок: так жити далі не можна. Поки при владі не будуть патріоти України, марно очікувати покращення життя, - констатував І.М.Хархун.

Представник районної організації Української народної партії Сергій Хорошок висловив обурення з приводу неприпустимих дій «Беркута» – стрільби у лікарів, журналістів. На думку виступаючого, невдоволення діями влади почалося не вчора, і не два місяці тому. А підсилило його прийняття законів від 16 січня. Люди висловили мирний протест, направившись до приміщення Верховної Ради, але дорогу їм перегородив «Беркут».

- Я не підтримую тих, котрі несуть розбій і вбивають людей, з якого б боку барикад вони не були. Але народ нині доведений до відчаю,- продовжив свою думку Сергій Іванович. - Президент зобов’язаний зупинити колотнечу, але поки що конкретних дій у цьому напрямку немає. Тому існує загроза розколу держави. Проти кого йде «війна»? Проти власного ж народу! А ламають тому, що їх не хочуть почути. І нехай цей майдан для кожного президента стане пересторогою. Влада повинна служити народу, а не воювати з ним, використовуючи міліцію, рейтинг якої й без того невисокий. Будь-який мир кращий, ніж добра війна, і його потрібно відновити негайно. У Куликівці захоплення влади не планується. Працюйте спокійно, але чесно, на благо людей. Щоб Закон був для всіх один,- наголосив виступаючий.

Представник районної організації Української народної партії Микола Чава запропонував вшанувати пам’ять загиблих мітингувальників хвилиною мовчання. Як очевидець Майдану, поділився своїми спостереженнями про настрої мітингувальників. Запитував у людей: за що стоїте – за гроші чи ідею? І почув – за ідею. Люди чекали відповіді від влади більше двох місяців, аж поки терпець не урвався. На думку виступаючого, потрібно негайно збирати засідання Верховної Ради і домовлятися. Без причини явища не буває,- підтвердив думку попередніх виступаючих помічник народного депутата Олега Ляшка Василь Польгуй.

Як учасник Народного Віче в Києві, підтвердив мирні наміри мітингувальників. Але дорогу до Верховної Ради їм перекрив «Беркут». Будь-які спроби домовитися закінчувалися нічим. І тоді почалося протистояння: з боку силовиків – слізогінний газ та шумові гранати, з боку мітингувальників – застосування сили. Як наслідок – арешт активістів. Влада повинна прислухатися до свого народу, - сказав виступаючий, закликавши присутніх до врівноваженості і здорового глузду.

Далі слово взяв голова райдержадміністрації Олег Шпак. – Мені дуже прикро, що в Україні відбулося кровопролиття. Я проти насилля в будь-якому його прояві. Всі питання повинні вирішуватися мирним шляхом, і влада має піти на поступки. І вони є, але це потрібно було робити набагато раніше, -наголосив керівник району. Олег Анатолійович запевнив присутніх, що в будь-який момент районна влада готова до перемовин.

Депутат районної ради від фракції «Батьківщина» Світлана Алекса підтримала позицію інших виступаючих щодо мирного врегулювання загальнодержавного конфлікту.

– Вся біда в тому, що ми недостатньо поінформовані, - включився в розмову голова районної організації товаровиробників сільгосппродукції «Господар» Федосій Ричок. За його словами, в Україні проживає близько 70 відсотків українців, а до Верховної Ради обрали близько 30. А звідси висновок: чужими руками можна тільки жар загрібати, а не закони приймати. Виступаючий висловився за те, щоб у районній газеті були присутні різні думки з приводу тих чи інших подій. А також піддав критиці дії Верховної Ради, яка на його думку, вже давно нічого не вирішує. Насамкінець Федосій Григорович навів слова Тараса Шевченка, які, як ніколи, нині звучать актуально: «Обніміться, брати мої!»

Словом, думки виступаючих були різні, але всі вони без виключення - за мир і злагоду в державі.Повернення до списку новин

 

       
© КУЛИКІВСЬКА РАЙОННА РАДА, 2014