Головна 
 Районна влада 
 Візитівка району 
 Новини  
 Гуманітарна сфера 
 Відпочинок 
 Довідка 
 Сторінки установ і організацій 
 Сторінка депутатів 
Головна
Пошук
Контакти
Мапа сайту

Новини Куликівки

Пошук по сайту


Авторизація

Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
  Забули свій пароль?
  Реєстрація


Головна / news

Збори Чернігівського земляцтва

Версія для друку Версія для друку

17.01.2014 

17 січня у столичному Міжнародному виставковому центрі, що на лівому березі Дніпра, без перебільшення яблуку ніде було впасти – то збиралися вихідці з Чернігово-Сіверського краю, що волею долі опинилися в Києві. І, здається, їм би забути про рідну землю, але невгасима любов до Батьківщини звела їх докупи в дієве товариство однодумців.

Різноманіття виставкових стендів створило справжній мистецький коридор, в якому демонструвалася художня виставка Григорія Шкребеля, світлини «Пори року» Миколи Засульського, друкованої продукції видавництва «Дім, сад, город», виставка робіт «Маленька україночка», виставки музеїв, окремих художників, робіт декоративно-прикладного мистецтва, рекламна продукція туристичного бізнесу з Чернігівської області, загально-земляцькі стенди та банери відділень під рубрикою «Наша історія».

Делегатів загальних зборів Чернігівського земляцтва зустрічали фольклорні перлини краю - академічний ансамбль пісні і танцю філармонійного центру фестивалів і концертних програм «Сіверські клейноди» та аматорські співочі гурти Козелецького та Бобровицького районів.

Серед делегатів були і очільники області Володимир Хоменко та Анатолій Мельник, народні депутати України нинішнього та попередніх скликань, заступники голів та керівники департаментів облдержадміністрації, голови районних державних адміністрацій і голови районних рад області, міські голови, керівники земляцьких об’єднань України, високоповажні всечесні отці, преса.

У своєму виступі голова Товариства Віктор Ткаченко зазначив, що ця громадська організація існує вже вісімнадцять років, ще з 1996 року, набираючи обертів серед двадцяти шести столичних земляцтв.

На Чернігівщині за участю земляцтва і його відділень проведено більш ніж 630 заходів. Серед них як традиційні, які усталилися за 18 років існування Товариства, так і нові, ініціатива влаштовувати які виникла відносно недавно. Керівник також зачитав список осіб, що отримали почесні нагороди за те, що посприяли їх проведенню та вручив найвищу відзнаку - «Почесний знак Товариства «Чернігівське земляцтво» в м. Київ» - кільком членам організації.

У промові Володимира Хоменка йшлося про те, що упродовж майже двох десятків літ своєї діяльності земляцтво справді допомагало мешканцям Чернігівщини як у вирішенні загальнообласних питань, так і в розв’язанні болючих проблем земляків, які опинились у непростих життєвих обставинах, висвітлювався хід виконання тристоронньої угоди. Керманич області на згадку про 18-річчя утворення земляцтва вручив Віктору Ткаченку пам’ятний подарунок, а також Почесні грамоти облдержадміністрації кільком знаним делегатам.

Голова обласної ради Анатолій Мельник сказав, що хотів би, щоб і надалі до лав земляцтва залучалися ініціативні люди – вихідці iз Придесення, які будуть використовувати усі його можливості для пiднесення економiки, добробуту та культури краю, зростання авторитету Сіверщини на теренах України та світу. Керівник представницького органу Чернігівського регіону теж вручив декілька Почесних грамот гідним цієї відзнаки. Завершувала офіційну частину церемонія підписання тристоронньої угоди за участю вищеназваних сторін на 2014 рік.

Майстровиті солісти та балет військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України дарували присутнім сучасні українські пісні та хореографічні постановки у супроводі військового духового оркестру. Завершувала концерт військових артистів пісня про Чернігівщину «Рідна земля моя», яку виконувала Заслужена артистка України Марина Гончаренко.

Далі поважна аудиторія перемістилася до фойє і розпочала спілкування вже в куренях районів. Голова Куликівського відділення земляцтва, викладач коледжу геологорозвідувальних технологій КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Лузан тепло привітав куликівчан – і колишніх, і нинішніх, - загалом постійних, бо рідний край, як і матір, не міняють. Спілкувалися між собою викладачі і лікарі, геологи і директори підприємств, провідні фахівці установ та студенти…Будучи зовсім різними людьми, вони таки мають принаймні одну спільну рису – їх вивела на широкий шлях куликівська земля.

Автор цих рядків спілкувався з професором, завідувачем кафедри комунальної гігієни та екології людини Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, доктором медичних наук, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, премії Академії медичних наук України в галузі профілактичної медицини за підручник «Комунальна гігієна» Сергієм Івановичем Гаркавим; провідним спеціалістом Державної геологічної служби, керівником Куликівської молодіжної районної громадської організації «Сільський молодий рух» Борисом Чуяном; викладачем історії України коледжу геологорозвідувальних технологій КНУ імені Тараса Шевченка, головою циклової комісії гуманітарних дисциплін Ольгою Філіпенко; генеральним директором охоронного комплексу «Оріон-Мега», полковником міліції Миколою Петровичем Ковальчуком. Кожен з них мав цікаве й напружене життя, варте окремих журналістських матеріалів. Але хоча б єдина теза, що поєднує вищеназваних людей – незримий зв’язок між ними та рідним краєм, що привів їх у товариство. Тут доречно процитувати Сергія Гаркавого: «Що таке здоров’я? Це власне стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя. Так от, духовну складову я задовольняю саме завдяки тому, що спілкуюсь із земляками». Це також підтвердили Ольга Філіпенко та Борис Чуян. Істинну правду озвучив і Микола Ковальчук: «Хто з куликівських людей до мене не звертався, що б не просив, я завжди намагався виручити, допомогти всім, що в моїх силах». Таким мірилом у своєму житті керувались й інші співрозмовники.

Стихав гомін, вгасали балачки, задоволені делегати, натхненні спілкуванням із земляками, поверталися додому. Хай же того запалу бадьорості вистачить їм до наступної зустрічі, щоб упевнено й без втрат прожити рік, що недавно розпочався!

Повернення до списку новин

 

       
© КУЛИКІВСЬКА РАЙОННА РАДА, 2014