Головна 
 Районна влада 
 Візитівка району 
 Новини  
 Гуманітарна сфера 
 Відпочинок 
 Довідка 
 Сторінки установ і організацій 
 Сторінка депутатів 
Головна
Пошук
Контакти
Мапа сайту

Новини Куликівки

Пошук по сайту


Авторизація

Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
  Забули свій пароль?
  Реєстрація


Головна / news

Актуальні питання децентралізації влади, долі земель і лісів та інші проблеми розвитку місцевого самоврядування обговорювалися на загальних зборах Асоціації «Ради Чернігівщини»

Версія для друку Версія для друку

18.10.2016 11:29:00 

Чергові загальні збори місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Ради Чернігівщини» відбулися за ініціативою голів районних рад 18 жовтня в конференц-залі будинку засідань обласної ради. В зібранні взяли участь голова обласної держадміністрації Валерій Куліч, заступник очільника обласної ради Арсен Дідур та члени регіонального асоційованного об'єднання - керівники районних і міських (міст обласного значення) рад. Куликівщину на зборах представляла голова районної ради Наталія Халімон.

Вів збори голова Правління Асоціації Ігор Вдовенко.

Одному з перших було надано слово присутньому на зборах голові облдержадміністрації. Звертаючись до присутніх, Валерій Куліч охарактеризував хід проведення децентралізації в регіоні та окреслив основні завдання участі в цьому процесі керівників районних та міських рад краю. Керівник торкнувся як позитивних, так і вкрай негативних тенденцій. Зокрема звернув увагу на кримінальні масштаби розкрадання лісів в системі «Облагролісу», що сягають десятків мільйонів гривень. Позитивних же кроків набирають темпи створення об'єднаних територіальних громад. Між тим, до п'яти вже діючих ОТГ невдовзі приєднається удвічі більше громад. Проте, цього також замало і пришвидшенню процесу децентралізації повинна сприяти якраз і Асоціація «Ради Чернігівщини», в тому числі і допомагати територіальним громадам у залученні фінансів через розробку якісних проектів розвитку. Виступаючий також зазначив, що із прийняттям відповідних законів, ОТГ будуть розпоряджатися навколишніми землями та лісами, що унеможливить розкрадання останніх та сприятиме надходженню до бюджетів громад необхідних для свого розвитку коштів.

Про актуальні питання децентралізації та реформування місцевого самоврядування, а також зміни, внесені до нормативно-правової бази доповіла присутнім голова постійної комісії обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції, керівник виконавчої дирекції Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Ірина Грозенко. Наголошуючи на багатьох аспектах процесу децентралізації та поступу до європейських цінностей життя, вона також зробила акцент на пасивності багатьох керівників органів місцевого самоврядування стосовно участі в розробці актуальних і якісних проектів, на які міжнародні фонди виділяють необхідні кошти. А це – кроки до покращання рівня соціальної сфери та інфраструктури громад. Україна буде заможною і економічно міцною лише тоді, коли відродиться наше українське село, - наголосила промовець.

Не менш актуальною темою зборів були і «Земельні питання на сучасному етапі», з яких присутніх поінформував начальник Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області Олександр Колотілін. Виступаючий, зокрема, окреслив ситуацію з орендою земель, розповів про стан розподілу земельних ділянок для воїнів АТО, звернув увагу учасників зборів на цілу низку проблемних питань, які сьогодні хвилюють органи місцевого самоврядування тощо.

Значну увагу члени Асоціації звернули на розгляд питання «Розпорядження об'єктами комунальної власності. Діяльність комунального підприємства Чернігівської обласної ради «Чернігівоблагроліс» і його дочірніх підприємств», із сутністю та змістом якого їх ознайомив начальник управління комунального майна Чернігівської обласної ради Андрій Бунін, якого, як було зазначено, на цю посаду затверджено депутатським корпусом обласної ради після виявлення низки зловживань в системі управління комунальним майном області і, зокрема, в КП обласної ради «Чернігівоблагроліс».

Ці та інші питання викликали у членів Асоціації жваву дискусію. Голови районних рад були одностайними в думці: використання лісових ресурсів районів здійснюється без врахування інтересів територіальних громад. Ліси, що були насаджені свого часу колгоспниками, несправедливо були передані «Чернігівоблагролісу». В умовах децентралізації влади було б доречно повернути громадам право вирішувати питання, пов’язані з користуванням землями лісового фонду.

Очільники області пообіцяли вивчити це питання.

Далі учасники зборів розглянули заключну тему порядку денного - питання «Про затвердження нової редакції Статуту Місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Ради Чернігівщини».

На завершення розгляду та обговорення питань порядку денного загальних зборів Асоціації, голова обласної ради Ігор Вдовенко наголосив, що всі зауваження, висловлені на засіданні, будуть узагальнені і враховані у подальшій роботі, а також подякував колегам за ділове та активне спілкування.Повернення до списку новин

 

       
© КУЛИКІВСЬКА РАЙОННА РАДА, 2014